Nikon D7000 - test

Nikon D7000 - test

Najnowsza lustrzanka firmy Nikon – D7000 to aparat, który swoją premierą wprowadził spore zamieszanie na rynku oraz wzbudził wiele emocji. Nowa matryca, nowy autofokus, nowy pomiar światła, nowe opcje i możliwości. Jakiego odbiorcę może zainteresować najnowszy produkt japońskiego producenta? Czy mamy do czynienia z fotograficzną rewolucją, czy jedynie ewolucją i odświeżeniem sprawdzonych rozwiązań? Zapraszamy do lektury testu.

Wstęp i budowa


Nikon D7000 to aparat nowej klasy. W jego przypadku trudno w sposób jednoznaczny określić, której z wcześniejszych lustrzanek jest następcą, gdyż wyraźnie celuje w nową niszę na rynku. Nikon rozstaje się z dotychczasową linią dwucyfrowych modeli w dwóch podgrupach: dla całkiem początkujących (D40, D40x, D60) oraz dla zaawansowanych amatorów (D70, D80, D90). W nowej strategii tej firmy, wszystkie aparaty spoza grupy profesjonalnej uzyskały oznaczenie czterocyfrowe: D3000/D3100 dla początkujących, D5000 dla zaawansowanych oraz opisywany dzisiaj D7000, który przeznaczony jest dla najbardziej wymagających amatorów, z możliwością wykorzystania go również jako korpus rezerwowy przez profesjonalnych fotografów.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem