Nikon D5000 - nowy filmujący Nikon

Nikon D5000 - nowy filmujący Nikon

Nowy aparat Nikon zaskakuje nowatorskimi wśród lustrzanek tej marki rozwiązaniami technicznymi. Poprzednie aparaty z serii D40 i D60 doczekały się następcy, który zdaje się ustanawiać nowe standardy wśród aparatów klasy amatorskiej. W lekkim i kompaktowym korpusie znajdziemy wiele rozwiązań które wyróżniają Nikona D5000 w szerokiej gamie lustrzanek aktualnie oferowanych na rynku.

Nikon D5000


Pierwszą innowacją w stosunku do poprzedników jest uchylny ekran LCD, które daje teraz niezwykle szeroki zakres obserwacji tego co przekazuje system Live View. To ciekawe rozwiązanie jest połączone z funkcją nagrywania filmów w jakości HD, którą znamy z zaprezentowanego jakiś czas temu Nikona D90. Aparat ten był pierwsza na świecie lustrzanką umożliwiającą nagrywanie video a Nikon D5000 dziedziczy tą funkcję wzbogacając ją o wygodny LCD.
Elementem światłoczułym jest matryca CMOS o rozdzielczości 12,3 megapiksela a zakres czułości w jakiej pracuje zawiera się w przedziale ISO 200-3200 (100-6400 w trybie rozszerzonym).
Nikon D5000 oferuje również pełną gamę programów tematycznych, które z całą pewnością będą niezwykle przydatne dla osób rozpoczynających swoją przygodę w świecie lustrzanek.
Poniżej zamieszczona jest lista kilku najważniejszych cech które wyróżniają Nikona D5000 a na następnej stronie publikujemy dokładną specyfikacje nowego produktu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem