Olympus PEN-F – nowa głowa rodziny

Olympus PEN-F – nowa głowa rodziny

Firma Olympus od dawna już krytykowana była za zaniedbywanie linii bezlusterkowców PEN na rzecz intensywnie rozwijanej grupy OM-D. Wygląda na to, że uwagi te trafiły w końcu na podatny grunt, ponieważ w dniu dzisiejszym miała miejsce premiera nowego małego bezlusterkowca Mikro Cztery Trzecie. Nie jest to jednak, jak od dawna spekulowano, następca modelu E-P5, lecz zupełnie nowy Olympus PEN-F, wyraźnie odmienny i bardziej zaawansowany od poprzedników.


Jedno jest pewne: miłośnicy PENów nie mieli łatwych ostatnich 2,5 lat. Poza zaprezentowanym w połowie 2014 roku Olympusem PEN E-PL7 (bardzo udanym, ale jednak prostym aparatem), nie pojawiło się nic, co mogłoby stanowić jakąkolwiek alternatywę dla nieco przestarzałego już modelu E-P5. Aż w końcu coś się pojawiło, choć to coś trudno nazwać następcą "piątki", choć z całą pewnością będzie nowym liderem rodziny. Olympus PEN-F jest bowiem zdecydowanie modelem w dużej mierze kolekcjonerskim, zaprojektowanym z najwyższą dbałością o szczegóły i ergonomię. Z pozoru wygląda jak aparat dla ludzi lubiących gadżety, w rzeczywistości wyposażony został w najnowsze technologie Olympusa i zaprojektowany nieco inaczej, niż wszystkie dotychczasowe PENy.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem