Pentax K-x i smc Pentax-DA L 1:3.5-5.6 18-55mm AL - krótka recenzja

Pentax K-x i smc Pentax-DA L 1:3.5-5.6 18-55mm AL - krótka recenzja

Pentax K-x jest na pewno aparatem ciekawym i jak na lustro dla początkujących, ma całkiem spore możliwości. Zapraszamy do lektury krótkiego testu, w którym okazuje się, że możliwe jest zrobienie amatorskiej lustrzanki stojącej na wyjątkowo wysokim poziomie, przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny. K-x testowaliśmy z obiektywem smc Pentax-DA L 1:3.5-5.6 18-55mm AL.

Wstęp


Powiem szczerze, że w redakcji każdy był ciekaw możliwości nowego Pentaxa. Nawet patrząc na samą specyfikację można odnieść wrażenie, iż nie jest to "taka zwykła" lustrzanka dla początkujących - sporo rozwiązań zostało zapożyczonych z bardziej zaawansowanego (i sporo droższego) kuzyna K-x, Pentaxa K-7. Pojawienie się K-xa w ofercie Pentaxa jest imponującym osiągnięciem, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę ostatnie problemy, związane z wahaniami Hoyi, czyli właściciela marki Pentax. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem