Polecamy książki, albumy i filmy dla fotografa: André de Dienes, Marilyn

Polecamy książki, albumy i filmy dla fotografa: André de Dienes, Marilyn

Proponowany przez wydawnictwo Taschen album autorstwa słynnego fotografa mody André de Dienesa to publikacja szczególna. Obrazy i informacje w niej zawarte nie stanowią typowego portretu hollywoodzkiej gwiazdy, a są raczej dokumentem procesu przemiany początkującej modelki Normy Jeane w legendarną Marilyn Monroe.
André de Dienes był pierwszym fotografem i oddanym przyjacielem Marilyn Monroe. Początki ich znajomości sięgają czasów, gdy Norma Jeane była nikomu nieznaną, ambitną modelką, pragnącą wielkiej kariery. Od momentu poznania w 1945 roku fotograf i jego muza spędzali razem mnóstwo czasu i wiele podróżowali (para była wtedy zaręczona). W tym okresie Dienes wykonał dziesiątki fotografii Normy Jeane. Zdjęcia te bardzo różnią się od typowego, powszechnie znanego wizerunku Marilyn Monroe. Roześmiana brunetka, sfotografowana w zupełnie naturalnych sytuacjach, absolutnie niekojarzących się z planami filmowymi czy sesjami zdjęciowymi, z trudem przypomina legendę kina.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem