Polecamy książki, albumy i filmy dla fotografa: Eadweard Muybridge, The Human and Animal Locomotion Photographs

Polecamy książki, albumy i filmy dla fotografa: Eadweard Muybridge, The Human and Animal Locomotion Photographs

Eadweard Muybridge to brytyjski fotograf, który zasłynął przede wszystkim jako autor studium ruchu. Wprowadzone przez niego nowatorskie techniki rejestracji obrazu bardzo przyczyniły się do rozwoju kinematografii. Proponowany przez wydawnictwo Taschen album zawiera reprodukcje najważniejszych dzieł brytyjskiego wizjonera.

Tematem większości najbardziej znanych prac fotograficznych Eadwearda Muybridge'a jest ruch (choć artysta zajmował się także pejzażem).  Brytyjski fotograf opracował system wykonywania serii zdjęć za pomocą zestawu sprzężonych ze sobą aparatów. W ten sposób był w stanie uchwycić kolejne fazy np. galopu konia, biegu sportowca czy kroków pary tańczącej walca. Zamiarem artysty było jak najbardziej kompletne skatalogowanie różnych aspektów ludzkiego i zwierzęcego ruchu. Pionierski wynalazek Muybridge'a bardzo wpłynął na rozwój kinematografii (fotograf stworzył urządzenie, które pozwalało na animację serii fotografii).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem