Polska architektoniczna a fotograficzna

Polska architektoniczna a fotograficzna

Dwa tygodnie temu rozstrzygnięto konkurs na prezentację w polskim pawilonie na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji. Ktoś mógłby się zapytać: a co to ma wspólnego z fotografią? Otóż ma.


Nie wdając się w szczegóły można pokrótce stwierdzić, że Polska nie ma szczęścia do tego Biennale. W 1996 roku polski pawilon był kompromitacją i klęską tak dużą, że na 8 lat polski rząd wycofał się w ogóle z udziału w imprezie (udział naszego kraju w dużej mierze finansuje Ministerstwo Kultury). Po 8 latach – w 2004 roku – Polska znów pojawiła się na tej jednej z najważniejszych imprez architektonicznych na świecie. Bez sukcesu. Dwa lata później, mimo że wybrany do prezentacji projekt wydawał się dobry (prezentowany wiele razy w galeriach „Transfer” Jarosława Kozakiewicza), znów nie zostaliśmy dostrzeżeni.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem