Recycling zniszczonych obiektywów

Recycling zniszczonych obiektywów

Na ciekawy pomysł recyclingu aparatów, a przede wszystkim obiektywów wpadł Craig Arnold. Zamiast je wyrzucać do kosza, zaczął przerabiać je na… biżuterię. Odpowiednio zmodyfikowany fragment obiektywu, ewentualnie kilka kryształków i już mamy oryginalny gadżet – za kilkaset dolarów.


Wszystko zaczęło się od upuszczenia przez Australijczyka obiektywu na ziemię. Sprzęt był zniszczony i nadawał się jedynie do wyrzucenia, jednakże Craig Arnold zdecydował się poszukać sposobu na jego drugie życie. Pociął go i przerobił na bransoletki – tym sposobem narodziła się seria biżuterii "re:vision". Biżuterii cennej tym bardziej, że każda jej część pochodzi z używanego sprzętu, stąd np. różne zarysowania, które świadczą o przejściach bransoletki w poprzednim wcieleniu. Można również zakupić broszki wykonane np. z dźwigni naciągu filmu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem