Sony DSLR-A290 i DSLR-A390 - odświeżone lustrzanki dla początkujących

Sony DSLR-A290 i DSLR-A390 - odświeżone lustrzanki dla początkujących

Sony zaprezentowało nowe lustrzanki segmentu entry-level. W DSLR-A290 i DSLR-A390 użyto takich samych, 14,2-megapikselowych matryc CCD. W porównaniu do poprzedników kolejną z różnic jest inaczej zaprojektowany grip, mający poprawić wygodę korzystania z aparatów.


Nowo pokazane Sony DSLR-A290 i DSLR-A390 należą do relatywnie tanich lustrzanek - za pierwszy model, wraz z obiektywem kitowym, zapłacimy ok. 2000 PLN, natomiast za nieco bardziej zaawansowanego DSLR-A390 (również z 18-55) o ok. 200 złotych więcej. Co dostaniemy po dopłacie? Przede wszystkim odchylany ekran z szybkim trybem Live View. W A290 zaimplementowano monitor o tej samej rozdzielczości, jednakże bez  opcji podglądu na żywo. Pozostałe charakterystyki nowych sprzętów są w zasadzie identyczne. Niemal takie same są też wymiary i masa (bez akumulatora i karty pamięci), która w DSLR-A390 jest o niecałe 50 gramów większa.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem