Sztuka iluzji – 14 niezawodnych sztuczek w fotografii reklamowej żywności

Sztuka iluzji – 14 niezawodnych sztuczek w fotografii reklamowej żywności

Nie od dzisiaj wiadomo, że jedzenie oglądane na zdjęciach w magazynach kulinarnych, na reklamowych billboardach czy plakatach często nie ma wiele wspólnego z potrawą, którą obraz ma za zadanie przedstawiać. Jesteście ciekawi, jakie sztuczki profesjonalni fotografowie reklamowi stosują, gdy przychodzi im wykonać serię zdjęć jedzenia? Dobrze trafiliście. Oto przed Wami krótkie opisy czternastu zabiegów oraz iluzji stosowanych powszechnie w tej branży. Smacznego – a może nie...?


Wydaje się Wam, że ta zupa na fotografii jest tak apetyczna, że za moment wskoczy sama do gardła? No cóż, macie rację... wydaje się Wam. Fotografia reklamowa, a już w szczególności kulinarna fotografia reklamowa to w dużej mierze sztuka udawania. I to nawet nie dlatego, że pomaga to sprzedać produkt źle wyglądający i smakujący. Prawdziwy powód jest znacznie dziwniejszy: to, co my postrzegamy jako piękne i apetyczne, aparat zobaczy... inaczej. A bardzo często starania o to, żeby przedmiot dobrze oświetlić kończą się tym, że cała potrawa wysycha. W dodatku nierównomiernie, co jeszcze bardziej psuje cały efekt.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem