Takie zdjęcia zdarzają się raz w życiu - ryś łapiący czaplę w locie

Takie zdjęcia zdarzają się raz w życiu - ryś łapiący czaplę w locie

Niektóre zdjęcia przytrafiają się tylko raz w życiu, a okazję trzeba koniecznie wykorzystać - Są one efektem ogromnego szczęścia i umiejętności znalezienia się w idealnym miejscu o idealnym czasie. Tak właśnie było w przypadku fotografii wykonanej przez Jacoba Halla, który uchwycił, jak ryś rudy chwyta lecącą czaplę modrą.

Niesamowita fotografia przyrodniczna

Zapierająca dech w piersiach fotografia powstała na wybrzeżu Teksasu podczas jazdy w pobliżu Narodowego Rezerwatu Przyrody Anahuac. Fotograf dostrzegł czaplę, ale nie spodziewał się, że będzie świadkiem tak spektakularnego polowania. W chwili zatrzymywanie się, aby zrobić zdjęcie ptaka, nie widział nawet czającego się rysia. "Nagle dostrzegłem w oddali lecącą czaplę modrą i szybko zrobiłem dwa zdjęcia" komentuje sprawę Hall. Dodaje, że dopiero po zrobieniu zdjęć, uświadomił sobie, co uchwycił na obrazach. 
 
Na pierwszym zdjęciu wykonanym przez Halla czapla leci pośrodku kadru, a zakamuflowany ryś rudy w prawym dolnym rogu zdjęcia patrzy w górę na dużego ptaka brodzącego. W następnym ujęciu ryś rudy wyskakuje w górę, by przechwycić w powietrzu czaplę. Ostatecznie kot z powodzeniem złapał czaplę i spadł z nią do wody. Po wykonaniu zdjęć fotograf zastanawiał się, dlaczego w ogóle czapla spadła. Dopiero podgląd zdjęć uświadomił mu, co się stało. Fotograf użył do wykonania swoich zdjęć aparatu Canon R6 Mark II z podpiętym obiektywem 70-300 mm f/4-5.6. 
 
 
Ryś rudy czai się pod prawym skrzydłem czapli, zakamuflowany wśród suchych traw. / fot. Jacob Hall
 
 
Moment przechwycenia czapli przez rysia. / fot. Jacob Hall
 

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem