Unikaj kłopotów odc. 1: Zgoda na utrwalenie wizerunku a prawo jego rozpowszechniania

Unikaj kłopotów odc. 1: Zgoda na utrwalenie wizerunku a prawo jego rozpowszechniania

Prezentujemy pierwszy z cyklu artykułów pod zbiorczym tytułem: Unikaj kłopotów. Przedstawiamy w nim, na przykładach toczonych w nieodległej przeszłości sporów sądowych, problemy pojawiające się na linii artysta – fotografowany/filmowany – klient. Problemów tych jak się okazuje może być wiele, a jedynym sposobem na ich uniknięcie jest stosowanie precyzyjnych umów i – co oczywiste – znajomość obowiązującego w spornych kwestiach prawa. Dzisiaj o tym, czy zgoda na utrwalenie wizerunku oznacza jednocześnie udzielenie zgody na jego rozpowszechnianie.


Sprawa zaczęła się w atmosferze wzajemnej przyjaźni, szacunku i wspólnego poczucia sukcesu, w dniu, w którym oddawano do użytku linię produkcyjną wykonaną na zamówienie spółki A. W trakcie montażu linii i prac wdrożeniowych wykonywana była na bieżąco dokumentacja fotograficzna, a w dniu uruchomienia linii dyrektor spółki A obecny na miejscu nagrywał film, używając telefonu komórkowego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem