Wciąż na fali: Pentax K10D

Wciąż na fali: Pentax K10D

Pentax K10D pojawił się na rynku w 2006 roku, wprowadzając nieco nowości w segment półprofesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Aparat wciąż ma wiele do zaoferowania zaawansowanym miłośnikom fotografii, a jego świetne wykonanie oraz szczelna i dosyć odporna na uszkodzenia obudowa sprawiają, że mimo dobrych pięciu lat, które minęły od momentu wprowadzenia go na rynek, wciąż można stosunkowo łatwo znaleźć używane egzemplarze w bardzo dobrym stanie.


Pentax K10D jest wyposażony w 10-mpixelową matrycę CCD (to wciąż nieźle), wygodny zakres ISO (100 - 1600), system stabilizacji obrazu i przydatny (choć raczej w sytuacjach awaryjnych) ultradźwiękowy system czyszczenia matrycy. To zalety, które czynią aparat wciąż interesującą propozycją. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość wykonywania zdjęć w dwóch formatach RAW - PEF i DNG - choć zapewne większość użytkowników potraktuje to jako ciekawostkę.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem