Wędrówka światła

Wędrówka światła

W praktyce zdjęciowej w studiu pracujemy zespołem lamp. Prawidłowe projektowanie oświetlenia ułatwia przypisanie poszczególnym oprawom oświetleniowym odpowiedniej funkcji w realizacji twórczej wizji fotografa. Wizualną materializację osiąganych efektów, zależnie od wybranego położenia lamp w przestrzeni studia i wybranych elementów formujących i modelujących wiązkę świetlną przybliżyły nam studentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Asia Manowska kamerą Sony Alpha 900, oraz Kasia Wiśniewska cierpliwie pozując przed kamerą.


Jako oprawę oświetleniową zastosowano studyjną lampę błyskową Fomei Digital 300 z odbłyśnikiem o średnicy 43 cm (zdjęcia a) oraz płaszczyznę rozpraszającą Sotfbox 40x120 cm w pozycji pionowej (b) i poziomej (c). Dla ułatwienia zadania przestrzeń studia wokół fotografowanego obiektu podzieliliśmy na strefy świetlne (pokazane na rysunku).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem