Wywiad: "Moje zdjęcia są niedopowiedziane" Wojtek Wieteska

Wywiad: "Moje zdjęcia są niedopowiedziane"  Wojtek Wieteska

"Moje prace powstają głównie po to, żeby w momencie jakim jest wystawa, kiedy znika fotograf, a pojawia się widz, który staje się poniekąd "fotografem" – ten widz mógł sobie jak najwięcej wyobrazić, wymyślić swoje historie. Z tego powodu moje zdjęcia są niedopowiedziane, nie do końca wiadomo, co się na nich dzieje: dlaczego ten człowiek ma zasłoniętą twarz? I wygląda jak przyszpilony motyl? Nie, to zwykły urzędnik" - mówi Wojtek Wieteska w rozmowie z Katarzyną Mróz, redaktorką ŚwiatObrazu.pl


Katarzyna Mróz: Jaka jest geneza projektu FLIGHTS 91_08?
Wojtek Wieteska: Pierwszy raz w Japonii znalazłem się w 1991 roku i to był początek, a ostatni raz w 2008 roku i to był koniec projektu. Pomiędzy tymi datami zamyka sie całość tego tematu. Ostatni prezentowany w Yours Gallery, wybór 21 fotografii zawiera zdjęcia kolorowe z 2008 roku. Na wystawie oglądamy duże formaty : 110 cm x 160 cm., a wszystkie prace z cyklu "Flights 91_08", znajduje się w pięcioczęściowym "Portfolio", w którym jest 99 fotografii, 37 barwnych i 62 czarno-białych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem