Wywiad z Anną Kaliną Ciesielską - "Nie jestem niewolnikiem ostrości"

Wywiad z Anną Kaliną Ciesielską - "Nie jestem niewolnikiem ostrości"

"Dobry fotograf ślubny musi umieć połączyć dwie rzeczy - wysoką średnią zdjęć z reportażu, który tworzy historię, opowieść dnia, a nie tylko jest zbiorem pojedynczych ujęć oraz umieć wyławiać perełki, które decydują o unikalności tej historii, zatrzymują wzrok. Wyzwaniem jest wciągnąć widza w relację i rozbudzić w nim ciekawość, co będzie dalej." Z Anną Kaliną Ciesielską rozmawia redaktor SwiatObrazu.pl Tomasz Wojciuk.

strona 1


Tomasz Wojciuk: Fotografia ślubna w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija. Kiedy to się zaczęło?
Anna Kalina Ciesielska:
Początek swoich obserwacji rodzącego się rynku nowoczesnej fotografii ślubnej datuję na okolice 2004 roku. Pamiętam, jak oglądałam z zachwytem zdjęcia Beaty Szwabowicz i "Słowa Honoru", czy "Tworek Fotograficy". Potem sama zaczęłam próbować fotografować śluby. Niestety, wówczas nie było za bardzo od kogo się uczyć, gdzie zbierać doświadczenia. Z jednej strony było dużo trudniej - bardzo brakowało mi kontaktu z dobrymi fotografami ślubnymi, których istniała ledwie garstka, nie było też zbytniego popytu na tego rodzaju fotografię - ludzie fotografowali się głównie w studio na tle rzeczki i kolumienek. Ale z drugiej strony było dużo łatwiej, bo konkurencja prawie nie istniała. Czułam, że jestem w stanie zaproponować ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zdjęć ślubnych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem