Zanim kupisz... osłony LCD

Zanim kupisz... osłony LCD

Producenci zwykle stosują różne wzmocnienia budowy aparatów i kamer, takie jak np. wykorzystanie stopu magnezu lub włókien węglowych czy uszczelnień uodparniających na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Niestety wyświetlacz LCD pozostaje często newralgicznym elementem sprzętu, który jest narażony na zarysowania lub stłuczenie podczas upadku. W sprzedaży dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających zabezpieczenie ekranu. Na co więc zwrócić uwagę podczas doboru osłony?


Osłona na LCD – czy jest w ogóle konieczna?

Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy fotografowie nie używają żadnych zabezpieczeń, a ich ekrany mają się całkiem dobrze. Przesadne dbanie o sprzęt może odebrać przyjemność z jego użytkowania. Z drugiej strony do uszkodzenia ekranu może dojść w każdej chwili – drobne rysy mogą powstawać np. wskutek ocierania się aparatu o zamek błyskawiczny w trakcie noszenia sprzętu na szyi. Wszystko zależy też od intensywności użytkowania aparatu i jego przeznaczenia. W plenerze wyświetlacz jest narażony na więcej niebezpieczeństw niż w studiu. Dbanie o dobrą kondycję ekranu wpływa na estetykę aparatu, poprawia czytelność i ma znaczenie przy ewentualnej sprzedaży. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem