Zanim kupisz.. pendrive

Zanim kupisz.. pendrive

Niemal każdy dzisiaj korzysta z pendrive'a, jednakże nie zawsze jego wybór jest świadomy, stąd często tego typu akcesoria mogą nie działać z pełną wydajnością lub być zawodne. Pamięć przenośna, na której można polegać, przyda się każdemu entuzjaście fotografii i filmowania, nie tylko do udostępniania materiałów, ale również po to, aby mieć przy sobie zawsze swoje portfolio. Często sytuacje, w których spotyka się osoby, które warto zapoznać ze swoją twórczością, wydarzają się niespodziewanie. Pendrive jest prostym i wygodnym sposobem, aby móc zawsze podzielić się swoimi zdjęciami i wideo (dobrze jest mieć również swoją stronę internetową). Dlatego warto wybrać odpowiedni model, który będzie działał sprawnie i niezawodnie.


W poprzedniej części poradnika Zanim kupisz doradzałem w zakupie innego osprzętu związanego z danymi – dysków zewnętrznych. Zajrzyj do niego, w szczególności w sytuacji gdy potrzebujesz przenośnej pamięci, a pojemność pendrive'ów nie jest wystarczająca. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że pomimo małych gabarytów dysków 2,5'', nie zawsze będą poręczne, stąd dobrze pamiętać o funkcjonalności pendrive'ów.

Jaką pojemność pendrive'a wybrać? 

Zazwyczaj im więcej pamięci tym lepiej, aczkolwiek nie zawsze warto płacić za dodatkowa przestrzeń. Wszystko zależy od zastosowania tego typu akcesorium – czy będzie służył jedynie do przenoszenia tymczasowych plików, czy będzie miał gromadzić najważniejsze projekty w wysokiej jakości itp. Warto pamiętać, że ilość dostępnego miejsca jest mniejsza niż ta podawana w specyfikacji – przykładowo dla urządzenia o pojemności 16 GB do dyspozycji użytkownika pozostaje 14,6 GB. 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem