Zawodowiec - co to znaczy?

Zawodowiec - co to znaczy?

Kiedy fotograf przestaje być amatorem a staje się zawodowcem? Po czym poznaje się jego profesjonalizm? Czy zawodowy fotograf na pewno zrobi lepsze zdjęcia niż amator? Jaka jest w ogóle między nimi różnica?


Przed 1989 rokiem sprawa była prosta. Aby pracować (czytaj: zarabiać) jako fotograf, trzeba było mieć specjalne uprawnienia, które nabywało się zdając egzamin. Przynależność do odpowiedniej organizacji (czyli przede wszystkim ZPAF) zapewniała zlecenia po z góry ustalonych, dla wszystkich takich samych stawkach. Po przemianie ustrojowej nastąpiła "wolna amerykanka" , która wzmocniła się w chwili rozpowszechnienia się technologii cyfrowej. Dziś każdy może być fotografem, może zdjęcia sprzedawać, wystawiać w galeriach, może na fotografii zarabiać. Przy okazji też przestała mieć tak duże znaczenie jakość sprzętu - bo wiemy przecież dobrze, że można za dobre pieniądze sprzedać gazecie zdjęcie zrobione telefonem komórkowym. Jak więc dziś, w czasach, gdy każdemu wolno wszystko, oceniać jakość fotografa, jego profesjonalizm, umiejętności?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem