Japoński astronauta i jego zachwycające zdjęcia Ziemi

Japoński astronauta i jego zachwycające zdjęcia Ziemi

Japoński astronauta Soichi Noguchi przebywa obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - Wykonuje tam mnóstwo zachwycających zdjęć błękitnej planety, które rejestruje w module obserwacyjnym. Zobacz jego zapierające dech w piersiach spojrzenie na nasz glob.


Soichi Noguchi dołączył do załogi ISS za pomocą statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon, który zostały wysłany w przestrzeń kosmiczną rakietą SpaceX Falcon 9 15 listopada tego roku. Astronauta regularnie udostępnia za pośrednictwem swojego konta na Twitterze fotografie Ziemi. Czasami robi to nawet kilka razy dziennie. 
 
Najwyraźniej Soichi Noguchi jest pasjonatem fotografii i zachwycających widoków. Dzięki niemu możliwe jest oglądanie Ziemi z perspektywy, która jest zarezerwowana tylko dla wąskiego grona ludzi. Jednakże fotograf-astronauta przybliża błękitna planetę, przyczyniając się nie tylko do promowania działań ISS, ale również do ukazywania, że o piękno Ziemi naprawdę warto dbać. ]
 
Co więcej Soichi Noguchi prowadzi własny kanał na YouTube, na którym udostępnia filmy pokazujące jak on i inni astronauci wykonują swoje zadania na ISS. Oprócz zwiedzania i dokumentowania życia stacji, prezentuje również np. jak gotuje się w przestrzeni kosmicznej. Astronauta przesłał na Ziemię już wiele zachwycających zdjęć, a przebywa na ISS krócej niż miesiąc. Warto więc podkreślić, że jego obecna misja ma trwać aż sześć miesięcy, więc można spokojnie założyć, że ten kosmiczny pasjonat fotografii dostarczy nam jeszcze wielu wrażeń. 
 
Poniżej możesz zobaczyć wybrane fotografie wykonane przez Soichi Noguchi. 

Ziemia z kosmosu w obiektywie japońskiego astronauty

ziemia z kosmosu


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem