Żywoty fotografów

Żywoty fotografów

Jaki związek ma życiorys z twórczością? Czy życie prywatne, dzieciństwo czy małżeństwo wpływają na twórczość artysty i czy w ogóle powinno to interesować widzów?


21 lutego na okładce ?Wysokich Obcasów?, ?kobiecego? dodatku do ?Gazety Wyborczej", pojawił się autoportret polskiej fotografki Katarzyny Majak. Wewnątrz zaś opublikowano wywiad z artystką, dotyczący zarówno jej twórczości, jak i życia, doświadczeń i poglądów ? bo wszystko to przewija się i przeplata w dziełach Majak, szczególnie w ostatnim projekcie, który stał się pretekstem do wywiadu (od 6 marca będzie prezentowany w krakowskiej galerii Zderzak).
Wywiad z fotografką czy fotografem ? to ewenement w polskiej prasie codziennej. Zdarzają się krótkie rozmowy z autorami otwieranych właśnie wystaw ? ale i to są sporadyczne wypadki. ?Wysokie Obcasy? są wyjątkiem ? tu od czasu do czasu pojawiają się teksty dotyczące życia i twórczości kobiet, związanych z fotografią. Publikowano tu artykuły o Nan Goldin, Sarze Moon, Sally Mann. Czy w zalewie nudnych i pretensjonalnych wywiadów z gwiazdkami telewizji rozmowy z mniej znanymi ludźmi są zbyt mdłe?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem