Wokół fotografii: Światłomierz Sekonic Super Zoom Master L-608

 Wokół fotografii: Światłomierz Sekonic Super Zoom Master L-608

Otwierając pudełko wróciły wspomnienia z przed lat. Futerał, w którym znajdował się L-608 został wykonany w sposób nieprzekonujący mnie o tym, że może spełniać dobrze swoją funkcje. Zarówno jego wygląd, jak i użyte materiały pozostawiają wiele do życzenia. Po zajrzeniu do środka nie mamy wątpliwości, że to urządzenie z najwyższej półki. Obudowa wykonana z solidnego tworzywa częściowo osłonięta gumą uniemożliwia przypadkowe wysunięcie się światłomierza z dłoni, a wewnętrzne uszczelnienie umożliwia pracę w czasie deszczu.


Sekonic został wyposażony w obiektyw o zmiennej ogniskowej składający się z 9 elementów optycznych pozwalającej na pomiar światła odbitego o kącie 1-4 º oraz wysuwaną, obracaną kopułkę do pomiaru światła padającego. Wybór rodzaju pomiaru dokonuje się przez przekręcenie okularu. Również ochrona obiektywu jak i okularu nie została należycie spełniona – dekiel chroniący obiektyw sam z niego spada natomiast okular nie jest niczym osłonięty. Elementami pomiarowymi są dwie światłoczułe diody krzemowe – jedna służąca do pomiaru światła padającego, natomiast druga do pomiaru światła odbitego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem