Apple opracowuje nowatorski, zaawansowany system stabilizacji optycznej dla iPhonów

Apple opracowuje nowatorski, zaawansowany system stabilizacji optycznej dla iPhonów

Obecnie nawet profesjonalne zastosowanie aparatów fotograficznych umieszczanych w topowych smartfonach nie jest niczym szczególnie zaskakującym - Zarówno urządzenia mobilne z Androidem czy iOS są w stanie rejestrować znakomite obrazy, jednakże wciąż pozostają w tyle w jednej kwestii — stabilizacji optycznej obrazu. Przełomem w tej sprawie może być patent, który zgłosiło Apple.

Czy Apple niebawem wprowadzi przełom w temacie optycznej stabilizacji obrazu w smartfonach? 

Postępy związane z czujnikami, optyką czy algorytmami pozwalają na wykorzystanie smartfonów przy coraz większej liczbie zadań - nie tylko do amatorskiej fotografii i tworzenia treści na media społecznościowe. Coraz częściej korzysta się z tych sprzętów także podczas przygotowywania profesjonalnych treści dla klientów. Jednakże nawet najlepszy, flagowy smartfon podlega pewnym ograniczeniom związanym z działaniem optycznej stabilizacji obrazu. Miniaturowe rozmiary tego typu sprzętu uniemożliwiały dotychczas stworzenie w pełni wydajnej optycznej redukcji drgań. Ale teraz ma to się zmienić. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem