Era aparatów kompaktowych point-and-shoot dobiega końca

Era aparatów kompaktowych point-and-shoot dobiega końca

Sytuacja na rynku pokazuje, że prawie każdy duży producent aparatów albo otwarcie zaprzestał produkcji aparatów kompaktowych typu point-and-shoot („wyceluj i strzel” czyli prostych aparatów kompaktowych, działających głównie w oparciu o tryby automatyczne) albo nie wyprodukował nowego od wielu lat - Krótko mówiąc, smartfony prawie całkowicie zastąpiły aparaty kompaktowe.


Żegnajcie "małpki" czyli aparaty kompaktowe typu point-and-shoot

Mówiąc o aparatach kompaktowych mamy tutaj na myśli proste modele, które w założeniu mają pozwolić użytkownikowi na skadrowanie ujęcia, a resztę pracy wykonują za niego. Niegdyś, jeszcze w czasach aparatów na film światłoczuły nazywano taki sprzęt "małpkami". Mówiąc szerzej o aparatach kompaktowych ich sytuacja nie jest tak zła, gdyż dosyć dobrze radzą sobie zaawansowane aparaty kompaktowe, których jakość obrazu często nie odbiega od tańszych bezlusterkowców, stając się ciekawą alternatywą dla tego segmentu bądź interesującymi kandydatami na drugi aparat na co dzień dla profesjonalistów. Wyjątek stanowią także specjalne wzmacniane aparaty adresowane do wykonywania zdjęć i filmów w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Takie konstrukcje mają uszczelnioną obudowę, są odporne na zgniatanie i upadki a także na ekstremalne temperatury. W dalszej części tekstu skupiam się jednak na wspomnianych na początku prostych modelach point-and-shoot.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem