Fotograf National Geographic George Steinmetz znowu aresztowany za fotografowanie z paralotni

Fotograf National Geographic George Steinmetz znowu aresztowany za fotografowanie z paralotni

George Steinmetz, Fotograf National Geographic, który ostatnie 17 lat życia spędził na fotografowaniu i filmowaniu z paralotni, został aresztowany wraz z asystentem podczas wykonywania zdjęć nad Garden City w Kansas. Fotograf wykonywał zdjęcia na zlecenie National Geographic do serii artykułów, poruszających kwestie zdrowia i bezpieczeństwa żywności, które mają pojawić się w 2014 roku.


Szeryf Kevin Bascue  powiedział, że mężczyźni nie posiadali zezwolenia na fotografowanie prywatnych terenów, oraz że nie uprzedzili nikogo o swoich planach. George Steinmetz i Wei Zhang opuścili areszt po wpłaceniu 270 dolarów kaucji.

Przyczyna aresztowania prawdopodobnie była zupełnie inna i jest związana z kontrowersyjnym prawem Kansas, zabraniającym fotografowania zwierząt hodowlanych, co niektórzy wiążą ze złymi warunkami, w jakich przebywają zwierzęta oraz niehumanitarnymi metodami hodowli.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem