Karta graficzna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

piątek, 30.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 293 razy

Karta graficzna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Karta graficzna należy do kluczowych podzespołów komputera.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część IV - Oświetlenie błyskowe Oświetlenie błyskowe ma liczne zalety, choć z ich wykorzystaniem wiążą się również pewne wyzwania - Najważniejsze jest jednak to, że nauka korzystania z lamp błyskowych – niezależnie od tego, czy mówimy o sprzęcie studyjnym, czy też kompaktowych lampach systemowych – nie jest wcale trudna.

Zdjęcia z sondy Juno posłużyły do renderowania 3D chmur Jowisza

czwartek, 29.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 361 razy

Zdjęcia z sondy Juno posłużyły do renderowania 3D chmur Jowisza Dane zgromadzone przez sondę Juno należącą do NASA posłużyły do stworzenie mapy 3D chmur Jowisza - Zazwyczaj ten gazowy gigant jawi nam się jako płaska sfera chmur, jednakże naukowcy chcieli dowiedzieć się, jak wyglądają słynne szalejące na tej planecie burze.

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO

czwartek, 29.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 403 razy

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO Rząd USA przyznał, że posiada materiały filmowe przedstawiające UFO, ale nie będzie ich udostępniać - jako przyczynę podał ochronę bezpieczeństwa narodowego - W maju Pentagon zorganizował konferencję na temat obserwacji UFO, podczas której zaprezentowano filmy z tajemniczymi obiektami.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część III - Oświetlenie ciągłe Wiesz już, że światło w fotografii to element niezbędny do tego, aby powstało zdjęcie - Teraz nadszedł czas na przedstawienie zgrubnej systematyki wykorzystywanego światła.

Możesz sprawdzić, czy Twoje zdjęcia wykorzystywane są do ćwiczenia sztucznej inteligencji Powstała niedawno strona internetowa pozwala fotografującym dowiedzieć się, czy ich zdjęcia zostały wykorzystane do trenowania generatorów obrazów opartych o sztuczną inteligencję - Strona powstała w odpowiedzi na działania coraz popularniejszych algorytmów do generowania zdjęć, takich jak DALL-E, Midjourney i Stable Diffusion.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część II - Balans bieli Kurs fotografii dla początkujących koncentruje się na początku na omówieniu zagadnień związanych z rolą światła w fotografii - Kontynuujemy te rozważania, a w tej części o balansie bieli (równoważenie bieli, white balance), który jest procesem kompensacji barw obrazu zarejestrowanego przez matrycę aparatu cyfrowego, służącym dopasowaniu kolorystyki zdjęcia do temperatury barwowej promieniowania widzialnego oświetlającego fotografowaną scenę - Brzmi skomplikowanie? Nie martw się - za chwilę wyjaśni się, o co chodzi.

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną

wtorek, 27.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 494 razy

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną Adobe planuje wydać nową aplikację do fotografowania na smartfony, która będzie skierowana do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów - Według twórców oprogramowania ma pomóc w „przenoszeniu zdjęć wykonywanych urządzeniem mobilnym na wyższy poziom”.

Depresja poporodowa - fotografia jako terapia

wtorek, 27.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 374 razy

Depresja poporodowa - fotografia jako terapia Depresja poporodowa to rodzaj depresji, która jak sama nazwa wskazuje, pojawia się po porodzie - To dosyć powszechne zjawisko, przy tym może być bardzo niebezpieczne i wyniszczające dla kobiet.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część I

poniedziałek, 26.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 778 razy

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część I Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło.

Nastolatek został potrącony przez pociąg w trakcie kręcenia rolki na Instagrama

poniedziałek, 26.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 267 razy

Nastolatek został potrącony przez pociąg w trakcie kręcenia rolki na Instagrama Pociąg potrącił indyjskiego nastolatka, który nagrywał treści do Instagrama - Przerażający incydent został uchwycony przez kamerę i chociaż chłopak doznał wielu obrażeń, cudem przeżył ten wypadek.

Obrazy zarejestrowane przez nowy potężny teleskop słoneczny

piątek, 23.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 589 razy

Obrazy zarejestrowane przez nowy potężny teleskop słoneczny Amerykańska Narodowa Fundacja Nauki (NSF) świętuje udaną inaugurację pracy najpotężniejszego na świecie teleskopu słonecznego Inouye Solar Telescope, publikując kilka niezwykle szczegółowych zdjęć chromosfery Słońca.

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022

czwartek, 22.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 849 razy

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022 Właśnie poznaliśmy wyniki niezwykle zabawnego konkursu fotograficznego Comedy Pet Photography Awards 2022.

Długie ekspozycje ukazujące piękno świetlików

środa, 21.09.2022r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 1150 razy

Długie ekspozycje ukazujące piękno świetlików Hipnotyzujące długie ekspozycje świetlików wykonane przez fotografa Pete’a Mauneya są nie tylko dziełami sztuki, ale również rzucają światło na zachowania owadów i są pomocne naukowcom.

Czy zbliża się premiera Nikona z matrycą o 67 MP?

środa, 21.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 0 razy

Czy zbliża się premiera Nikona z matrycą o 67 MP? Nikon China opublikowało na chińskim portalu społecznościowym Weibo zestaw zdjęć reklamujących zbliżający się event - Jedna z fotografii ma rozdzielczość 67 megapikseli - wyższą niż oferuje jakikolwiek model aparatu dostępny w ofercie tego producenta.

Porównanie pierwszego i najnowszego zdjęcia Jowisza

piątek, 16.09.2022r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 1175 razy

Porównanie pierwszego i najnowszego zdjęcia Jowisza Jasmine Singh podzieliła się fascynującym porównaniem najwcześniej wykonanego zdjęcia Jowisza i jego najnowszego obrazu wykonanego przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Sztuczna inteligencja pokazuje, co działo się poza ramą słynnych obrazów

środa, 14.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1242 razy

Sztuczna inteligencja pokazuje, co działo się poza ramą słynnych obrazów DALL-E otrzymało nową funkcję - nazwaną outpainting, czyli opcję pozwalającą użytkownikom na rozszerzenie obrazu poza jego pierwotną ramę, tak aby móc wyobrazić sobie, co działo się w szerszym ujęciu danej kompozycji.

Pierwsze nagranie wraku Titanica w 8K

wtorek, 13.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 413 razy

Pierwsze nagranie wraku Titanica w 8K Ekspedycja o nazwie Titanic 2022 zdołała uchwycić pierwszy materiał pokazujący wrak w jakości 8K - Pozwala to na zobaczenie najdrobniejszych szczegółów zatopionego statku.

4 lata na odtworzenie 1000 projektów pudełek na film 35 mm

czwartek, 08.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 1411 razy

4 lata na odtworzenie 1000 projektów pudełek na  film 35 mm Nostalgiczny fotograf i grafik spędził ostatnie cztery lata, tworząc 1000 pudełek z filmami fotograficznymi, celebrując historię materiału światłoczułego w formacie 35 mm.

Mozaika z 690 zdjęć teleskopu - największy przegląd galaktyki, jaki kiedykolwiek wykonano Zespół naukowców wykorzystał Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba do stworzenia ogromnej mozaiki kosmosu, składającej się z 690 zdjęć -Fotografia obejmuje obszar nieba o około osiem razy większy niż pierwsze tego typu obrazy głębokiego pola.

Canon znalazł sposób, aby przerabiać zużyty atrament na asfalt

poniedziałek, 05.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 0 razy

Canon znalazł sposób, aby przerabiać zużyty atrament na asfalt Dzięki partnerstwu z firmą Basic Construction z siedzibą w Wirginii firma Canon opracowała sposób na granulowanie i recykling zużytego tonera z drukarek i przerabianie go na asfalt drogowy.

1 2 3 4 5 6 ... 1388


Najnowsze fotografie

Letnią nocą lubimy włóczyć się... Dalii czas Dzielżan  wieczorową porą Rok akademicki wierzbownica z owadem Karuzela zdarzeń Leśna brać