ISS na tle tarczy słonecznej na filmie 35 mm

ISS na tle tarczy słonecznej na filmie 35 mm

Astrofotografia to wyjątkowo trudna technicznie dziedzina fotografii, ale Jason De Freitas postanowił podnieść poprzeczkę i dodatkowo skomplikować sprawę - Postawił sobie za cel uchwycić tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle tarczy słonecznej na taśmie filmu światłoczułego małoobrazkowego. I udało mu się to. Co więcej, stał się oficjalnie pierwszą osobą na świecie, której się to udało.Jak udało się fotografowi zarejestrować tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na filmie 35 mm?

To nie pierwsze osiągnięcie Jasona De Freitasa tego rodzaju. Dotychczas zasłynął jako osoba, której jako pierwszej udało się zarejestrować tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Księżyca. Teraz postanowił jednak dokonać tego samego z najbliższą nam gwiazdą. Aby wykonać te przełomowe fotografie Jason De Freitas postanowił chwycić za jedną z najlepszych lustrzanek jednoobiektywowych formatu małoobrazkowego, jakie kiedykolwiek powstały - czyli Nikona F5. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem