Wschód Marsa nad Księżycem

Wschód Marsa nad Księżycem

Astrofotograf Andrew McCarthy wykonał znakomite zdjęcie, które może przywodzić na myśl ikoniczną fotografię Wschód Ziemi - z tym, że tym razem nad Srebrnym Globem góruje nie Błękitna a Czerwona Planeta. Udało mu się to wykonać podczas ostatniego zakrycia Marsa przez Księżyc.Niesamowite zdjęcie ukazujące Marsa za Księżycem

McCarthy zdradził, że przygotowywał się do tego zdjęcia przez długi czas, aby móc możliwie jak najlepiej uchwycić to rzadkie zjawisko zakrycia Marsa przez Księżyc. Jak sam przyznaje autor zdjęcia, musiał podszkolić się w zakresie fotografowania planet, stąd spędził całe lato na ćwiczeniu właśnie tego aspektu astrofotografii. Konieczna była także wymiana teleskopu i aparatu na lepsze modele. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem