Fotografowanie zimą. Jak przygotować się do wykonania zdjęcia

Fotografowanie zimą. Jak przygotować się do wykonania zdjęcia

Zima to nie tylko okres, w którym można cieszyć się z uprawiania „białych sportów” czy wędrować pięknymi trasami, odkrywając je i podziwiając na nowo. To również czas, kiedy można zrobić wiele naprawdę wspaniałych i niepowtarzalnych zdjęć. Nic więc dziwnego, że wyjeżdżając na zimowy urlop lub ferie wielu z nas zabiera ze sobą aparaty myśląc o wszystkich tych widokach, które być może uda się uchwycić. Często niestety uzyskiwane przez nas rezultaty są dalekie od oczekiwań, a to ze względu na specyficzne wymagania, jakie niesie ze sobą fotografowanie w zimie.


Pozornie bardzo proste zadanie, jakim jest zrobienie kilku udanych zdjęć na ośnieżonym stoku, bywa wyzwaniem. Fotograf, który opanuje sztukę wykonywania udanych zdjęć na terenach pokrytych śniegiem może liczyć na to, że poradzi sobie również w innych, dosyć skomplikowanych sytuacjach, takich jak związane z pojawianiem się w kadrze wielu elementów odblaskowych, kilku jaskrawych źródeł światła, problemów z zasilaniem i wiele innych. Nade wszystko zależy nam na tym, abyście sięgając po aparat w zimowej scenerii  mogli się dobrze i z pożytkiem bawić.
 
Reklama

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem