Jak fotografować niebo nocą? Gwiazdy na niebie w obiektywie mistrza gatunku

Jak fotografować niebo nocą? Gwiazdy na niebie w obiektywie mistrza gatunku

Rosyjski fotograf Daniel Kordan jest mistrzem fotografowania nocnego nieba. Zasłynął w 2016 roku fotografiami z podróży do Salar de Uyuni, gdzie uchwycił miliony gwiazd idealnie odbitych w tafli największego solniska, będącego pozostałością po wyschniętym słonym jeziorze. Niedawno Kordan wrócił z podróży do Namibii, gdzie fotografował gwiazdy na niebie wędrujące nad Martwą Doliną, Deadvlei, pokrytą popękaną skorupą wapienną nakrapianą przez 900-letnie szkielety drzew, które przegrały walkę ze słońcem.


Fotografie Kordana z  Namibii przedstawiają gwiazdy na niebie pod postacią wielobarwnych wirów, sprawiających, że zdjęcia wyglądają niczym obrazy postimpresjonistyczne. Ciepłe i chłodne tony Drogi Mlecznej mieszają się, tworząc kalejdoskopową wizję nieba na górze i rozświetlają jałowy pustynny krajobraz poniżej. Aby uchwycić takie obrazy Kordan sugeruje oczywiście długie ekspozycje i obiektyw szerokokątny wraz z wykorzystaniem aplikacji takiej jak PhotoPills, która pozwala łatwo przewidzieć położenie gwiazd.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem