Jak powstało to zdjęcie?

Jak powstało to zdjęcie?

Zdjęcia w ruchu to jedne z najbardziej interesujących zdjęć, jakie można zrobić. Czasami będziesz chciał rozmyć kształty nastawiając małą prędkość migawki, aby podkreślić wrażenie ruchu. Możesz na przykład otworzyć swoją migawkę i pozwolić tancerzom poruszać się w kadrze w mgławicy kolorów. W jakikolwiek sposób zechcesz utrwalać ruch, eksperymenty z prędkością migawki, perspektywą, obiektywami i stylami będą świetną zabawą.


To impresjonistyczne zdjęcie przedstawia ekscytującą paletę barw scenicznego show. Ruch na fotografii możesz rozmazać celowo, ustawiając niską prędkość migawki — dzięki temu przekażesz widzowi prawdziwe wrażenie ruchu. Im niższa będzie prędkość migawki, tym większy będzie stopień rozmazania, spróbuj więc nastawić prędkość 1/30 lub niższą. Bardzo  prawdopodobne jest, że trzymając aparat w dłoni, sam będziesz powodował nieznaczne jego poruszenia, co także wpłynie dodatnio na stopień rozmycia zdjęcia. Jak widać na tym zdjęciu, wyraźnie oświetlony obiekt wydaje się być nawet bardziej rozmyty, gdyż jasne barwy mają tendencję do rozpływania się. Wyraźne kolory szczególnie atrakcyjnie wyglądają na ciemnym tle.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem