Jak widział Księżyc Buzz Aldrin?

Jak widział Księżyc Buzz Aldrin?

Artysta Michael Ranger dorastał na kultowych fotografiach zarejestrowanych podczas misji Apollo 11 - Słynne zdjęcie autorstwa Neila Armstronga przedstawiające Buzza Aldrina spacerującego po Srebrnym Globie stało się ikoną tego, co ludzkość może osiągnąć. W pewnym momencie artysta pomyślał jednak, że może wykorzystać oprogramowanie graficzne, aby poznać punkt widzenia bohatera tej kultowej fotografii.


Zdjęcia z Księżyca z zupełnie innej perspektywy 

Artysta zainspirował się sztuczką z oświetleniem, która jest wykorzystywana do tworzenia efektów wizualnych. "Jednym ze sposobów, w jaki możemy uzyskać informacje o oświetleniu i warunkach panujących w rzeczywistym miejscu filmowania, aby następnie móc łączyć różne obrazy i integrować całość tak, aby wyglądała naturalnie, jest zastosowanie lustrzanej kuli, która daje pełne informacje o warunkach panujących w otoczeniu" zdradza Michael Ranger. Artysta zwrócił uwagę, że właściwie przyłbica selenonauty tworzy taką sferę. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem