Jakim prawem?

Jakim prawem?

Prawa autorskie to temat skomplikowany – chyba nawet prawnicy mają czasem problem z interpretacją przepisów z tej dziedziny. A w związku z tym każdy rozumie je jak chce – co powoduje mnóstwo nieporozumień. I ułatwia ich nieegzekwowanie.


Jak wiadomo, każdy kij ma dwa końce. W kwestii praw autorskich jednym końcem są twórcy, którzy mają prawo bronić swojego dorobku, z drugiej zaś są wszyscy ci, którzy mieliby ochotę z tych dzieł skorzystać.
Nie mam wiedzy prawniczej, ale po dwóch semestrach zajęć z prawa autorskiego (w szkole fotograficznej, wykłady były specjalnie ukierunkowane) w głowie zostało tylko kilka haseł. O konieczności zdobycia zgody osoby sfotografowanej na ulicy na wykorzystanie jej wizerunku; o tym, że bez lampy błyskowej można robić zdjęcia w metrze (wbrew temu, co mówią tamtejsi ochroniarze); o różnicy pomiędzy prawem autorskim a własnością intelektualną. Niewiele tego.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem