Sigma 15 mm f/1.4 stworzyła rybie oko, które ma pokazywać jej umiejętności w projektowaniu optyki Obiektyw diagonalny typu rybie oko to nietypowy instrument optyczny - niszowa konstrukcja, która raczej nie zapowiada sukcesu komercyjnego - Ale producent nie po to postanowił go stworzyć - Ten sprzęt ma być prezentacją tego, jak zaawansowane umiejętności posiada Sigma w zakresie projektowania optyki.

Najnowsza aktualizacja OM System OM-1 poprawi AF i UX

niedziela, 07.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 496 razy

Najnowsza aktualizacja OM System OM-1 poprawi AF i UX Po rebrandingu i zmianie właściciela wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądała przyszłość aparatów wcześniej sygnowanych jako Olympus - Modele zaprezentowane już pod nową marką OM System pokazały, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a historia tego producenta będzie kontynuowana.

Takie zdjęcia zdarzają się raz w życiu - ryś łapiący czaplę w locie

niedziela, 07.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 412 razy

Takie zdjęcia zdarzają się raz w życiu - ryś łapiący czaplę w locie Niektóre zdjęcia przytrafiają się tylko raz w życiu, a okazję trzeba koniecznie wykorzystać - Są one efektem ogromnego szczęścia i umiejętności znalezienia się w idealnym miejscu o idealnym czasie.

Standardowy obiektyw o jasności f/1 do Sony od Voigtlandera

wtorek, 16.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 411 razy

Standardowy obiektyw o jasności f/1 do Sony od Voigtlandera Na rynku pojawi się nowy standardowy obiektyw o jasności f/1 do aparatów z mocowaniem Sony E - To konstrukcja opracowana w Cosina - Voigtlander: Nokton 50mm f/1.

Złoto-niebieski Hasselblad - jaka cena?

niedziela, 07.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 346 razy

Złoto-niebieski Hasselblad - jaka cena? Aby uczcić 50-tą rocznicę produkowania aparatów fotograficznych, w 1991 roku Hasselblad stworzył specjalną edycję średnioformatowego aparatu na film światłoczuły oznaczonego 503 CX V-System - Aparat „Golden Blue” trafił do sklepów w limitowanej liczbie obejmującej zaledwie 700 sztuk na całym świecie.

Canon opatentował nowy, trójwarstwowy czujnik obrazu

niedziela, 07.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 303 razy

Canon opatentował nowy, trójwarstwowy czujnik obrazu Zgłoszone patenty to świetny sposób, aby dowiedzieć się, jakie kierunki rozwoju dostrzegają producenci sprzętu - I nawet jeśli większość z tych zgłoszeń nigdy nie trafia do masowo produkowanych urządzeń, to i tak dobrze jest pobudzić wyobraźnię, poznając najnowsze pomysły.

Czy dron z kamerą wideo może dorównać wyścigówce formuły 1?

wtorek, 16.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 293 razy

Czy dron z kamerą wideo może dorównać wyścigówce formuły 1? Zespół inżynierów opracował najszybszego na świecie drona z kamerą wideo, która zapewnia widok z perspektywy pierwszoosobowej - Aby przetestować możliwości swojego sprzętu, zespół wystawił go do pojedynku z mistrzem świata Formuły 1 Maxem Verstappenem.

ISS na tle tarczy słonecznej na filmie 35 mm

wtorek, 16.04.2024r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 231 razy

ISS na tle tarczy słonecznej na filmie 35 mm Astrofotografia to wyjątkowo trudna technicznie dziedzina fotografii, ale Jason De Freitas postanowił podnieść poprzeczkę i dodatkowo skomplikować sprawę - Postawił sobie za cel uchwycić tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle tarczy słonecznej na taśmie filmu światłoczułego małoobrazkowego.Najnowsze fotografie

Architektura muzeum mercedesa ..... ... W kaczeńcach  Ostowe potargance Northern Cardinal  Male Bernikle kanadyjskie  staruja