Długie ekspozycje ukazujące piękno świetlików

środa, 21.09.2022r. | 100%/0% ocen: 1 | czytano 1154 razy

Długie ekspozycje ukazujące piękno świetlików Hipnotyzujące długie ekspozycje świetlików wykonane przez fotografa Pete’a Mauneya są nie tylko dziełami sztuki, ale również rzucają światło na zachowania owadów i są pomocne naukowcom.

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022

czwartek, 22.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 851 razy

Poznaj laureatów Comedy Pet Photography Awards 2022 Właśnie poznaliśmy wyniki niezwykle zabawnego konkursu fotograficznego Comedy Pet Photography Awards 2022.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część I

poniedziałek, 26.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 781 razy

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część I Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część III - Oświetlenie ciągłe Wiesz już, że światło w fotografii to element niezbędny do tego, aby powstało zdjęcie - Teraz nadszedł czas na przedstawienie zgrubnej systematyki wykorzystywanego światła.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część II - Balans bieli Kurs fotografii dla początkujących koncentruje się na początku na omówieniu zagadnień związanych z rolą światła w fotografii - Kontynuujemy te rozważania, a w tej części o balansie bieli (równoważenie bieli, white balance), który jest procesem kompensacji barw obrazu zarejestrowanego przez matrycę aparatu cyfrowego, służącym dopasowaniu kolorystyki zdjęcia do temperatury barwowej promieniowania widzialnego oświetlającego fotografowaną scenę - Brzmi skomplikowanie? Nie martw się - za chwilę wyjaśni się, o co chodzi.

Obrazy zarejestrowane przez nowy potężny teleskop słoneczny

piątek, 23.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 591 razy

Obrazy zarejestrowane przez nowy potężny teleskop słoneczny Amerykańska Narodowa Fundacja Nauki (NSF) świętuje udaną inaugurację pracy najpotężniejszego na świecie teleskopu słonecznego Inouye Solar Telescope, publikując kilka niezwykle szczegółowych zdjęć chromosfery Słońca.

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną

wtorek, 27.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 497 razy

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną Adobe planuje wydać nową aplikację do fotografowania na smartfony, która będzie skierowana do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów - Według twórców oprogramowania ma pomóc w „przenoszeniu zdjęć wykonywanych urządzeniem mobilnym na wyższy poziom”.

Bezpłatny kurs fotografii dla początkujących - Lekcja 1 - Światło w fotografii - Część IV - Oświetlenie błyskowe Oświetlenie błyskowe ma liczne zalety, choć z ich wykorzystaniem wiążą się również pewne wyzwania - Najważniejsze jest jednak to, że nauka korzystania z lamp błyskowych – niezależnie od tego, czy mówimy o sprzęcie studyjnym, czy też kompaktowych lampach systemowych – nie jest wcale trudna.

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO

czwartek, 29.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 407 razy

Rząd USA przyznaje, że ma więcej filmów i zdjęć UFO Rząd USA przyznał, że posiada materiały filmowe przedstawiające UFO, ale nie będzie ich udostępniać - jako przyczynę podał ochronę bezpieczeństwa narodowego - W maju Pentagon zorganizował konferencję na temat obserwacji UFO, podczas której zaprezentowano filmy z tajemniczymi obiektami.

Depresja poporodowa - fotografia jako terapia

wtorek, 27.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 377 razy

Depresja poporodowa - fotografia jako terapia Depresja poporodowa to rodzaj depresji, która jak sama nazwa wskazuje, pojawia się po porodzie - To dosyć powszechne zjawisko, przy tym może być bardzo niebezpieczne i wyniszczające dla kobiet.

Zdjęcia z sondy Juno posłużyły do renderowania 3D chmur Jowisza

czwartek, 29.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 365 razy

Zdjęcia z sondy Juno posłużyły do renderowania 3D chmur Jowisza Dane zgromadzone przez sondę Juno należącą do NASA posłużyły do stworzenie mapy 3D chmur Jowisza - Zazwyczaj ten gazowy gigant jawi nam się jako płaska sfera chmur, jednakże naukowcy chcieli dowiedzieć się, jak wyglądają słynne szalejące na tej planecie burze.

Możesz sprawdzić, czy Twoje zdjęcia wykorzystywane są do ćwiczenia sztucznej inteligencji Powstała niedawno strona internetowa pozwala fotografującym dowiedzieć się, czy ich zdjęcia zostały wykorzystane do trenowania generatorów obrazów opartych o sztuczną inteligencję - Strona powstała w odpowiedzi na działania coraz popularniejszych algorytmów do generowania zdjęć, takich jak DALL-E, Midjourney i Stable Diffusion.

Karta graficzna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

piątek, 30.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 299 razy

Karta graficzna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Karta graficzna należy do kluczowych podzespołów komputera.

Nastolatek został potrącony przez pociąg w trakcie kręcenia rolki na Instagrama

poniedziałek, 26.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 269 razy

Nastolatek został potrącony przez pociąg w trakcie kręcenia rolki na Instagrama Pociąg potrącił indyjskiego nastolatka, który nagrywał treści do Instagrama - Przerażający incydent został uchwycony przez kamerę i chociaż chłopak doznał wielu obrażeń, cudem przeżył ten wypadek.

Czy zbliża się premiera Nikona z matrycą o 67 MP?

środa, 21.09.2022r. | 0%/0% ocen: 0 | czytano 0 razy

Czy zbliża się premiera Nikona z matrycą o 67 MP? Nikon China opublikowało na chińskim portalu społecznościowym Weibo zestaw zdjęć reklamujących zbliżający się event - Jedna z fotografii ma rozdzielczość 67 megapikseli - wyższą niż oferuje jakikolwiek model aparatu dostępny w ofercie tego producenta.Najnowsze fotografie

Letnią nocą lubimy włóczyć się... Dalii czas Dzielżan  wieczorową porą Rok akademicki wierzbownica z owadem Karuzela zdarzeń Leśna brać