Zobacz zachwycające obrazy środowiska nagrodzone w konkursie fotograficznym British Ecological Society

Zobacz zachwycające obrazy środowiska nagrodzone w konkursie fotograficznym British Ecological Society

Zdjęcie boa madagaskarskiego na drzewie, wykonane przez Roberto García Roa zostało uznane za najlepsze z tegorocznych obrazów nadesłanych do corocznego konkursu fotograficznego organizowanego przez British Ecological Society. Konkurs ten ma na celu promowanie właściwych postaw wobec środowiska i zwracanie uwagi na zagrożenia. Jury tego konkursu fotograficznego składa się z sześciu wybitnych ekologów i wielokrotnie nagradzanych fotografów przyrody. Wyróżnione fotografie obejmują zarówno piękno natury, jak i niepokojący wpływ na nią przez człowieka.


Zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na dorocznej konferencji British Ecological Society w Belfaście, która zgromadzi około 1200 ekologów pochodzących z ponad 40 krajów. Będą oni omawiać wyniki najnowszych badań i dyskutować nad kondycją środowiska. Nagrodzone obrazy zostaną także zaprezentowane na darmowej wystawie w Muzeum Ulster w Belfaście. 
 
Pożary wywoływane przez działalność człowieka i kłusownictwo to tylko niektóre z zagrożeń, które czyhają na sfotografowany przez zwycięzcę gatunek węża. Roberto García Roa zdradził, że duże węże są coraz trudniejsze do wypatrzenia na Madagaskarze, głównie z powodu presji cywilizacji ludzkiej. Na szczęście fotografowi udało się znaleźć jednego z tych endemicznych, rzadkich gadów i wykonać mu piękny portret. Dodatkowo fotograf wykorzystał silne czerwone światło i użył poruszenia części kadru, aby podkreślić dramatyzm ich sytuacji oraz zwrócić uwagę na problem nienaturalnie powstających pożarów.
 
Profesor Richard Bardgett, który jest przewodniczącym British Ecological Society, skomentował zdjęcie słowami: "ten oszałamiający obraz nie tylko ukazuje piękno madagaskarskiego boa, ale również jego wrażliwość na zmiany w środowisku, szczególnie na polowania i pożary". Dodał także, iż fotografia ta to "niezwykły wizerunek i zasłużony zwycięzca konkursu". 
 
W konkursie fotograficznym organizowanym przez British Ecological Society znalazło się więcej wartych zobaczenia zdjęć. Poniżej możesz zobaczyć część nagrodzonych prac. 

Konkurs fotograficzny British Ecological Society

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem