Poznaj laureatów konkursu fotograficznego Nature Photographer of the Year 2019

Poznaj laureatów konkursu fotograficznego Nature Photographer of the Year 2019

Zwycięskie zdjęcia w konkursie fotograficznym Nature Photographer of the Year 2019 zostały wyłonione spośród 14 000 obrazów nadesłanych przez autorów pochodzących z 73 krajów (pod tym względem tegoroczna edycja była rekordowa). Wyróżnione fotografie przedstawiają piękno przyrody i krajobrazów z całego świata.


To już czwarta edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez Nature Talks - organizację odpowiedzialną za doroczny festiwal Nature Talks Photo w Holandii. W każdej edycji nagrody przyznawane są w 11 różnych kategoriach, obejmujących tematyką m.in. fotografie ptaków, ssaków, roślin, grzybów czy krajobrazów. Ponadto wyłaniana jest także praca, za którą przyznawany jest tytuł fotografa roku.
 
W 2019 najważniejsze wyróżnienie w tym konkursie fotograficznym otrzymał Węgier Csaba Daróczi, który uchwycił niezwykły czarno-biały obraz dwóch królików. Fotografia prezentuje dwa białe króliki w bardzo dynamicznych pozach. Zwierzaki skakały dookoła, walczą z resztą swojej grupy o jedzenie w Kiskunsag na Węgrzech. Jury doceniło "zadziwiające wyczucie czasu, piękne światło, a także doskonałość techniczną". "Zwycięskie zdjęcie jest dowodem na to, że nie musisz mieć przed sobą wyjątkowo rzadkiego lub niezwykłego gatunku, aby móc stworzyć wspaniały obraz natury." - stwierdził Keith Wilson, przewodniczący jury konkursowego. 
 
Csaba Daróczi zdobył także główną nagrodę w kategorii zdjęcia czarno-białe. Za zdobycie tytułu fotograf roku otrzymał nagrodę w wysokości 3000 EUR (ponad 12 000 złotych). Nie jest to jednak jedyna warta uwagi fotografia, gdyż konkurs Nature Photographer of the Year 2019 to zbiór wielu zdumiewających kadrów. Poniżej można znaleźć wybrane obrazy. 

Konkurs fotograficzny Nature Photographer of the Year 2019 - zobacz wybrane prace

konkurs fotograficzny


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem