Lustro

Lustro

Lustro, lusterko, lustereczko... Mężczyźni korzystają z niego przy goleniu, kobiety noszą lusterka w torebkach, przeglądają się w nich w domach (i to nie zawsze więcej niż mężczyźni). Przeglądamy się w wodzie, w witrynach sklepowych i szybach samochodów, szklano-lustrzanych wnętrzach nowoczesnych budynków i małych lusterkach w kawiarnianych toaletach. Obserwujemy siebie, jak wyglądamy, jakie miny robimy. Jest jeszcze lustro w aparacie - kolejny przyrząd do utrwalania swojego wizerunku.


W niedzielę spotkaliśmy się trochę wymęczeni w nieco skromniejszym składzie niż zwykle. Powodem, jak sądzę, była gorączka sobotniej nocy... i nie chodzi mi tutaj o film. W sali, po stronie wykładowcy, zasiadł Marek Gardulski - osoba niezwyczajna, jakby nie z tych czasów. Codziennie robi autoportret, zdjęcie twarzy oraz torsu, aparatem na klisze 7x7. Fotografuje starą, wielkoformatową Mamyią i nie potrafi się zbyt dobrze posługiwać internetem (co przy Windowsie Viscie nie jest akurat czymś nadzwyczajnym). Rozmawialiśmy o autoportrecie, w czym nieco pozytywnie zakręcony pan Gardulski jest niekwestionowanym ekspertem.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem