Nagie kobiety-rewolucjonistki w kalendarzu. "Dlaczego? Bo możemy!"

Nagie kobiety-rewolucjonistki w kalendarzu. "Dlaczego? Bo możemy!"

W 2012 roku pojawiła się inicjatywa Nude Photo Revolutionary Calendar, będąca efektem działania czternastu modelek wspieranych przez jedenastu fotografów. Głównym celem projektu jest wygłoszenie sprzeciwu wobec ograniczeń religijnych nakładanych na kobiety - zwłaszcza w islamie. Sam kalendarz jest aktualny do kwietnia, ale dziewczyny mają nadzieję, że ich idea przetrwa nieco dłużej.

Strona 1


Wszystko zaczęło się 8 marca 2012, podczas międzynarodowego Dnia Kobiet. Wtedy pojawił się bowiem Nude Photo Revolutionary Calendar, będący swego rodzaju hołdem dla Alii Magda Elmahdy, egipskiej ateistki, która opublikowała swoje nagie zdjęcie na Twitterze. Dziewczyna zapoczątkowała sprzeciw wobec "brutalnego, rasistowskiego społeczeństwa, w którym seksizm, hipokryzja i molestowanie seksualne są na porządku dziennym".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem