Nagość w słusznej sprawie

Nagość w słusznej sprawie

Ostatnio modelka Marisa Miller, będąca w ciąży z drugim dzieckiem, pozowała nago w wannie na potrzeby kampanii organizacji PETA, walczącej przeciwko oddzielaniu matek orek od ich potomstwa. PETA w swoich kampaniach społecznych bardzo często wykorzystuje wizerunek znanych kobiet, które decydują się rozebrać przed obiektywem.


People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) - Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, to międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk w Stanach Zjednoczonych. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Według oficjalnej strony PETA należy do niej ponad 3 miliony osób, co czyni ją największą na świecie organizacją zajmującą się prawami zwierząt. Działalność PETA od lat budzi kontrowersje choćby ze względu na często wykorzystaną w kampaniach nagość.  Emisja kampanii PETA została zakazana w różnych krajach, takich jak choćby Indie.
 
W latach 80. fotografie erotyczne zostały uznane za prawowity, pełnoprawny gatunek fotografii, a klasycznymi jej twórcami stali się Helmut Newton czy Nobuyoshi Araki. Fotografie nacechowane seksualnym przedstawieniem kobiet stały się środkiem wyrazu artystycznego. Opinie są podzielone. Niektórzy chwalą kampanie społeczne PETA ukazujące silne kobiety, podkreślające ich ciało i seksualność jako hołd dla matki natury, inni odczytują je jako sprowadzanie kobiet do roli przedmiotu.
 
Reklama

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem