Oszałamiająca pozioma tęcza uchwycona z okna

Oszałamiająca pozioma tęcza uchwycona z okna

Fotografka-amatorka Cessna Kutz wykonała niebywałe zdjęcie poziomej tęczy, która ukazała się nad jeziorem Lake Sammamish w stanie Waszyngton - Nie spodziewała się raczej takiego spektakularnego widoku, gdy pewnego popołudnia wyjrzała przez okno w swoim domu, ale na szczęście przytomnie zachowała to rzadkie zjawisko na fotografii.


Niezwykła tęcza widziana nad jeziorem

Na zdjęciu wykonanym przez Cessnę Kutz widać różnokolorowe pasy rozciągające się nad powierzchnią jeziora i przesłaniające cały krajobraz. Według meteorologa Courtneya Obergfella jest to prawdopodobnie specyficzny przypadek łuku horyzontalnego. Tego typu złudzenie optyczne (efekt halo) powstaje gdy światło załamuje się w kryształach lodu zawieszonych w atmosferze. W efekcie powstają różnokolorowe pasy poniżej poziomu słońca. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem