Nikon D5500 - nowa odsłona popularnej lustrzanki

Nikon D5500 - nowa odsłona popularnej lustrzanki

Firma Nikon zaprezentowała nowy model amatorskiej lustrzanki cyfrowej oznaczony symbolem D5500. Jest to pierwszy aparat tego producenta z matrycą formatu DX wyposażony w ruchomy ekran dotykowy. Ta lekka i poręczna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa o dużych możliwościach stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie amatorów oczekujących tego typu funkcjonalności również w konstrukcjach o bardziej konserwatywnym charakterze. W celu zapewnienia możliwości rejestrowania zdjęć o jakości jeszcze lepszej niż dotychczas, aparat wyposażono w matrycę bez optycznego filtru dolnoprzepustowego. Ponadto ma on moduł łączności bezprzewodowej zapewniający obsługę sieci Wi-Fi i ułatwiającący udostępnianie wysokiej jakości zdjęć za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety.


Aparat Nikon D5500 to w zamierzeniu producenta doskonały wybór dla kreatywnych użytkowników, pragnących doskonalić swój warsztat fotograficzny. Sprzęt ten świetnie radzi sobie zarówno z dynamicznymi scenami, jak i ze słabym oświetleniem. Pozwala on rejestrować zdjęcia do wydruków w dużym formacie oraz efektowne filmy. Dzięki matrycy formatu DX pracującej w dużych zakresach czułości (od 100 do 25600 ISO) możliwe jest łatwiejsze uzyskanie wyrazistych zdjęć, niezależnie od warunków oświetleniowych.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem