Nowy gatunek meduzy sfotografowany 700 metrów pod wodą

Nowy gatunek meduzy sfotografowany 700 metrów pod wodą

W ramach projektu North Atlantic Stepping Stones kamera sfotografowała potencjalnie nieznaną lub nieopisana wcześniej czerwoną meduzę z rodzaju Poralia - Udało się ją zobaczyć dzięki pięknej fotografii, wykonanej prawie 700 metrów pod powierzchnią wody.


Fotografie podwodne nieznanego wcześniej nauce gatunku

Nieopisany gatunek to termin, którego naukowcy używają do klasyfikowania stworzenia, które nigdy nie otrzymało określonej nazwy w oficjalnej publikacji naukowej. Quinn Girasek będąca stażystką i stypendystką National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) z organizacji NOAA Ocean Exploration prowadzi badania, które mają pogłębić wiedzę na temat niezbadanych wcześniej siedlisk oceanicznych. Jej projekt badawczy koncentruje się na obfitości organizmów zamieszkujących głębiny w zakresie od 200 do 1000 metrów pod powierzchnią wody w Oceanie Atlantyckim wokół Prądu Zatokowego. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem