Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Tyle jeszcze do zrobienia...

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Tyle jeszcze do zrobienia...

Za sprawą rozwoju technologicznego w nowoczesnych aparatach i kamerach wideo aż roi się od rozbudowanych funkcji, z których użytkownicy korzystają bardzo rzadko bądź wręcz wcale. Niemniej trudno oprzeć się wrażeniu, że wielu fotografów od lat już czeka na wymarzone narzędzia, które mogłyby bardzo wspomóc ich pracę, a których jak na złość żaden producent sprzętu do fotografowania i filmowania nie ma zamiaru zaimplementować w swoich produktach.



Określenie "odgrzewany kotlet" całkiem trafnie wydaje się opisywać wiele urządzeń trafiających na rynek foto-wideo. Konstrukcje takie jak kamery Panasonic HDC-TM900, HDC-HS900 oraz HDC-SD900 (następcy modeli HDC-TM700, HDC-HS700 oraz HDC-SD700), czy wiele nowych modeli lustrzanek cyfrowych różnią się od urządzeń przez nie zastępowanych w bardzo niewielkim stopniu i często trudno jest nawet wskazać jakikolwiek rozsądny powód, dla którego urządzeniom takim nadaje się nowe nazwy. Samo zjawisko nie jest oczywiście niczym nowym – już dwa lata temu miniaturowa lustrzanka Olympus E-450 zastąpiła na rynku wówczas już nieco leciwego, choć bardzo udanego damskiego Olympusa E-420. "Nowość" ta nie różniła się przy tym niemal niczym od swojego poprzednika, za wyjątkiem kilku drobnych zmian i usprawnień. Tak samo było trzy lata wcześniej z Canonem EOS 30D (różnił się od "dwudziestki" głównie ekranem LCD i obecnością punktowego pomiaru światła) oraz wieloma innymi cyfrówkami. W przypadku aparatów kompaktowych i kamer amatorskich reguła ta obowiązywała i obowiązuje jeszcze mocniej, a przyczyną tego jest konieczność regularnego "odświeżania" całej linii urządzeń nawet wówczas, gdy w aparacie nie zmienia się nic poza numerkiem na obudowie. Klient nie kupi wszak produktu z 2010 roku, skoro obok na półce leży model konkurencji nowszy o pięć miesięcy.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem