Panasonic Lumix DMC-L10

Panasonic Lumix DMC-L10

Ponad pół roku temu Panasonic zaprezentował nowy model lustrzanki przeznaczony dla amatorów. Nowy Lumix, oznaczony symbolem DMC-L10, aparat systemu 4/3 został zaopatrzony przez producenta w 11,8 mln (10,1mln efektywnych pikseli) przetwornik obrazu typu CMOS o wymiarach 17,3x13,0 mm, który pozwala na otrzymanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 3648x2736 pikseli. Matryca chroniona jest przed kurzem za pomocą systemu redukcji pyłu. Filtr ultradźwiękowy wprawia matrycę w drgania, powodując usuwanie drobinek kurzu z powierzchni przetwornika. Zdjęcia zapisywane są w następujących formatach: PEG, RAW, RAW+Fine, RAW+Standard.


Niewielkich wymiarów korpus (134,5x95,5x77,5, waga ok. 450 g) w przedniej części uchwytu, jak i pod kciukiem, pokryty został gumą, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Rozwiązanie to skutecznie zapobiega przypadkowemu wysunięciu się aparat z dłoni użytkownika. Ergonomia prezentowanego modelu  jest wyjątkowo dobra. Sterowanie aparatem odbywa się za pomocą koła wyboru, na którym odnajdziemy poszczególne tryby pracy. Oprócz pełnej kontroli nad ustawieniami mamy do wyboru liczne programy tematyczne  (zaczynając od portretu, trybu zdjęć sportowych a skończywszy na pejzażu).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem