Imponujące mikrofotografie płatków śniegu

Imponujące mikrofotografie płatków śniegu

Zawsze wypatrujemy białych świąt i niestety od jakiegoś czasu spotykało nas rozczarowanie, tak stało się na przeważającym obszarze Polski i w tym roku - Aby choć trochę było w tym noworocznym czasie śniegu, warto obejrzeć śniegowe płatki pod mikroskopem. Fotograf Nathan Myhrvold wykonał imponujące zbliżenia płatków śniegu, pozwalając przyjrzeć się ich wszystkim szczegółom i zapoznać z ich niebywałymi kształtami.


Zobacz płatki śniegu pod mikroskopem

Aby uchwycić tak wyraźne zdjęcia płatków śniegu pochodzący z Seattle fotograf udał się do Fairbanks na Alasce i Yellowknife znajdującego się na Terytoriach Północno-Zachodnich w Kanadzie, gdzie temperatura spada do 30 stopni poniżej zera. "Woda to powszechna substancja, która jednak odkrywa nieznane obrazy. Misterne piękno płatków śniegu wywodzi się z ich krystalicznej struktury, która jest bezpośrednim odzwierciedleniem mikroskopijnych aspektów cząsteczki wody" zdradza Nathan Myhrvold.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem