Przez 27 lat wykonywała zdjęcia rodzicom machającym jej na do widzenia

Przez 27 lat wykonywała zdjęcia rodzicom machającym jej na do widzenia

Fotografka Deanna Dikeman wykonała niezwykle poruszającą serię zdjęć - Przez 27 lat - od 1991 do 2017 roku - za każdym razem gdy odjeżdżała z domu rodziców, wykonywała swoim rodzicom fotografię. Ujmowała w kadrze każdorazowo podobny moment - chwilę, w której tata i mama machali jej na pożegnanie. Dzięki temu powstał wzruszający cykl zdjęć zatytułowany Opuszczanie i machanie (oryg. Leaving and Waving).


Seria zdjęć przygotowana przez Deannę Dikeman stanowi fragment albumu rodzinnego, który jednocześnie jest hołdem dla stałego uczucia rodziców fotografki i ich pięknej miłości. Wszystko zaczęło się od zdjęcie uchwyconego z wnętrza pojazdu fotografki, które wykonała w 1991 roku. Widać na nim uśmiechniętych rodziców stojących na podjeździe domu posiadłości i machających na pożegnanie. 
 
Fotografka nie planowała z góry, że będzie realizowała serię zdjęć. Po prostu, jak sama przyznaje, "robiła te zdjęcia, aby poradzić sobie ze smutkiem związanym z opuszczaniem rodziców". "Te obrazy są częścią większej historii. Gdy zwróciłam uwagę na ich powtarzalność, fotografie skumulowane do serii, odkryłam opowieść o rodzinie, starzeniu się i żalu związanym z pożegnaniami". 
 
W pewnym sensie cykl ten można opisać jako jedno, przedłużające się pożegnanie. Smutek, który opisuje autorka subtelnie wplata się w całą serię zdjęć, kumulując się w dwóch równie poruszających kadrach. Na pierwszym z tych zdjęć wstrząsający jest brak na zdjęciu ojca, natomiast obraz z 2017 przedstawia pusty podjazd. 
 
To naprawdę głęboki cykl fotografii, który zostaje na dłużej w pamięci. Poruszająca jest jego prostota i bezpośredniość, która pozwala wyłuszczyć to co najważniejsze w tej historii. Poniżej możesz zobaczyć wybrane fotografie z tego cyklu. Więcej prac Deanny Dikeman znajdziesz na jej stronie internetowej i profilu na Instagramie. 

Opuszczanie i machanie - zobacz portrety wykonywane przez 27 lat

portrety


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem