Sławni fotografują

Sławni fotografują

W zielonogórskim Muzeum Ziemi Lubuskiej rozpoczyna się wystawa fotografii Marka Niedźwiedzkiego, znanego radiowca. To nie pierwsza znana osoba, która postanowiła pokazać światu swoje zdjęcia.


Czasem myślę sobie, że młodych fotografów, którym marzy się zorganizowanie swojej pierwszej wystawy, musi wściekać pasja celebrytów do robienia zdjęć. Bo gdy szef galerii będzie miał do wyboru ? jako przyszłą wystawę ? zdjęcia osoby z pierwszych stron gazet i nikomu nieznanego studenta, chyba nie ma wątpliwości, czyje zdjęcia wybierze.
Gdy swoje fotografie chce pokazać znana (z czegoś innego niż fotografia, rzecz jasna) osoba, mało kto patrzy na jakość tych zdjęć. Nie chcę deprecjonować dorobku fotograficznego sławnych postać, raczej zwrócić uwagę na pewne zjawisko, które ? jak sądzę ? ma miejsce na całym świecie. Gdy znany aktor, piosenkarka, polityk przyjdą do galerii z propozycją pokazania swoich hobbystycznych prac na wystawie, mało kto będzie patrzył, jak wysoki (lub niski) poziom te prace reprezentują. Przecież taką wystawę nagłośni samo nazwisko ich twórcy ? nikt nie będzie prac oceniał merytorycznie.

Zdjęcia sław można w uproszczeniu podzielić na kilka kategorii. Po pierwsze ? celebryci robią zdjęcia w podróżach. Do tej ? najliczniejszej chyba ? grupy należą wspominane już zdjęcia Marka Niedźwiedzkiego. Legendarny twórca Listy Przebojów Programu III od lat w wywiadach opowiada o swojej fascynacji Australią ? teraz postanowił za pomocą swoich zdjęć pokazać uroki tego kontynentu także innym. (o wystawie czytaj TUTAJ)


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem