TEST: Samyang 85mm F1.4

TEST: Samyang 85mm F1.4

Jeżeli słyszymy określenie "obiektyw portretowy" to najczęściej skojarzymy z nim konstrukcje o ogniskowej 85 mm. Większość z nich to produkty o dużym otworze względnym (f/1.4) i wysokiej jakości mechanicznej co sprawia, że cena jaką trzeba za nie zapłacić jest wysoka.
Bariera finansowa utrudnia wielu osobom realizowanie swoich pasji, ale opisywany przez nas w tym teście produkt marki Samyang może się dla wielu okazać wybawieniem i pozwolić na realizację planów.
Zapraszamy do lektury testu obiektywu Samyang 85 mm f/1.4

Budowa mechaniczna


Samyang 85 mm f/1.4 jest obiektywem, którego tubus zbudowany jest z metalu i tworzywa sztucznego. Jakość montażu można ocenić wysoko ponieważ elementy obudowy są poprawnie zespolone. Bagnet jest metalowy, elementy otaczające tylną soczewką są z matowego tworzywa sztucznego a wnętrze wdaje się być poprawnie wyczernione. Testowana przez nas wersja z bagnetem Sony Alpha to w pełni manualny obiektyw, który nie komunikuje się z korpusami a obudowa nie posiada żadnych styków. Samyang 85 mm f/1.4 nie ma też popychacza przysłony.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem