Wawrzyniec Kolbusz na 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres

Wawrzyniec Kolbusz na 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres

Wśród 10 finalistów 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyères znalazł się Wawrzyniec Kolbusz. Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2015 r. "Czujemy jak co roku, że możemy zmienić na zawsze życie 20 młodych osób" – mówią o finalistach organizatorzy festiwalu.


Hyères (Francja) jest siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii, podczas którego każdego roku wybieranych jest 10 najlepszych fotografów oraz projektantów. Festiwal stworzony przez Jean Pierre Blanc`a pierwotnie miał służyć odkrywaniu zdolnych fotografów i projektantów. Tegorocznemu festiwalowi przewodniczyć będzie Carol Lim i Humberto Leon, dyrektor kreatywny z Kenzo i założyciel marki Concept Store.
 
Z tysięcy kandydatów tylko garstka została zaproszona do willi Noailles na wzgórzach Hyeres, aby przedstawić swoje prace jury złożonemu z wybitnych fotografów, wydawców i projektantów.
 
Jednym z 10. fotografów jest Polak - Wawrzyniec Kolbusz. "Wawrzyniec Kolbusz koncentruje się na ukrytych motywach zachowań społecznych, kulturalnych i politycznych w sposób konceptualny. Jego projekt, pełen niejasności, pokazuje zależność pomiędzy mediami i polityką, często w oparciu o minimalistyczny przekaz" - czytamy na stronie Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyères.
 
Projekt "Sacred Defense" Kolbusza dokumentuje budowę fałszywych obrazów wojny w Iranie na zmienionych cyfrowo zdjęciach satelitarnych irańskich obiektów jądrowych.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem