Wpadka fotoreporterów podczas meczu NCAA Championship wystawiła ich na drwiny internautów. Doświadczony fotoedytor staje w ich obronie.

Wpadka fotoreporterów podczas meczu NCAA Championship wystawiła ich na drwiny internautów. Doświadczony fotoedytor staje w ich obronie.

W ostatnim czasie sieć obiegła klatka wycięta z transmisji finałowego meczu futbolu amerykańskiego NCAA Championship pomiędzy reprezentacjami stanów Alabama i Georgia. Chociaż obraz został przechwycony w bardzo emocjonującym momencie, gdy w doliczonym czasie gry zawodnikom z Alabamy udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to nie to jest powodem popularności tego kadru. Widać na nim grupę fotografów sportowych, którzy zamiast fotografować dziejące się wydarzenia, obserwują mecz pełni napięcia tak, jakby byli zwykłymi kibicami. Wielu internautów nie szczędzi im krytyki, przez co stali się również obiektem żartów.


W ich obronie stanął Jim Colton, który przez 15 lat pełnił funkcję edytora w Sports Illustrated. Nie oczyszcza ich z zarzutu, że zawalili swoją robotę, przegapiając okazję do zdobycia najważniejszych fotografii tego wieczoru. To nie pozostawia wątpliwości, chociaż jak sam zauważa Jim Colton, jest jeszcze szansa na wyciągnięcie lekcji z tego przejawu braku profesjonalizmu i na przyszłość zachowania więcej zimnej krwi. Tym co najbardziej jednak porusza fotoedytora jest skala negatywnych komentarzy i naśmiewania się z fotografów w mediach społecznościowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem